Vitamín B3. My ho užívame. Poznáte ho?
Pridal Lukáš Beňovský Pridané 25.4.2022 15:45:00 Počet zobrazení 336
Prečo by u vás doma nemal chýbať vitamín B3? Na čo je a čo vlastne robí?
Máme, vskutku, dobrý produkt, s ktorým už mnoho ľudí malo dobré výsledky, vrátane mňa a môjho manžela Lukáša. Tak vám ho chcem pripomenúť a niečo vám o ňom povedať. Je to Pán Niacín, inak B3 vitamín, často opovrhovaný niektorými vysoko študovanými znalcami. My sme si naštudovali, ale aj prakticky overili, ako to naozaj s týmto vitamínom je a ako účinkuje. A to vám poviem, že niacín je na jarný detox ako stvorený! :D
Už sa, snáď, ani nedá spočítať koľkokrát sme pozorovali a zažili na vlastnom tele a vlastnej koži, ako niacín pôsobí. Užívame ho doma tak raz - dvakrát za týždeň. A pôsobí tak, že uvoľňuje napätie a nervy. (Okrem ďalších skvelých účinkov.)
Pozorujete u seba, že ste často podráždený, možno náladový, až vás chytá depresia? Cítite sa niekedy na pokraji, akoby vám išli vyhorieť poistky? Veľa signálov, podnetov, vzruchov všade okolo vás a nejde to zastaviť? Niekto sa vás večer spýta, čo ste ráno jedli a vy si už nepamätáte, lebo na to nemáte mozgovú kapacitu? Cítite sa vyčerpaný, no paradoxne neviete zaspať?
Niekto sa snaží z tohto chaosu okolitých podnetov úplne „vypnúť". Áno, dá sa to a sú, bohužiaľ, na to prostriedky ako lieky, alkohol, miestnosti so zastretými žalúziami,...
Poznáte takéto stavy?
Tak toto je ono. Takto sa môže prejavovať deficit vitamínu B3.
V čom pomáha tento vitamín:
1. niacín odstraňuje toxíny z tela
2. je dôležitý aj pre bunky pokožky - ochraňuje ich pred poškodením slnečným žiarením, pred vyrážkami zo slnka (alergia), zmierňuje problémy s akné, lupinami...
3. je súčasťou asi 400 rôznych enzýmov v tele a podieľa sa na vnútrobunkovom metabolizme látok
Moja osobná skúsenosť je, že keď cítim nepohodu po celom pracovnom dni a som citlivá na fyzikálne podnety, zvuky, atď., ktoré mi bežne nevadia, viem, že je čas na uvoľnenie napätia v nervoch. Niekto si dá alkohol alebo cukor, ale ja si dám radšej vitamín B3 a rozhýbem telo. To je pre mňa osobne najlepšia voľba. Najem sa primerane, aby som neužívala niacín na prázdny žalúdok. Užijem 80 mg (niekedy aj viac) niacínu a zapijem dostatočným množstvom vody a po pár minútach si na chvíľku dám kardio, aby sa mi toxíny lepšie vyplavili z tela von a neostalo všetko len na mojej pečeni. Následne sa osprchujem, aby som zmyla všetko, čo sa vyplavilo. Toto je to, čo mi funguje.
Tipy pre vás:
Ak ste nikdy predtým neužívali niacín, odporúčané užité množstvo na začiatok pre dospelého človeka je cca 20 mg (jedna až dve malé tabletky). Po jedle alebo spolu s jedlom. Treba samého seba odsledovať najlepšie doma, pretože pri vysokých dávkach môže telo nárazovo zle znášať vyplavovanie toxínov z tela von. Takže naozaj treba postupne a doma, aby ste sa nečervenali v práci. Pravdepodobne sa objavia známky tepla, sčervenanie, možno mierne svrbenie už pri nízkych dávkach, no keď sa to vyplaví von a prestane to, pocítite úľavu a zlepšenie, a to je dobre. Niacín samozrejme na svoje dobré fungovanie potrebuje aj ostatné vitamíny skupiny B.
Upozornenie:
Nie na prázdny žalúdok a nie s nejakým cukrom, nakoľko cukor zbytočne umocňuje reakciu! PO SČERVENANÍ JE POTREBNÉ SA OSPRCHOVAŤ A ZMYŤ Z TELA TOXÍNY, KTORÉ SA VYLÚČIA Z POKOŽKY ALEBO CEZ POKOŽKU.
Pre podrobnejšie rady alebo otázky, ako najlepšie užívať niacín, nás neváhajte kontaktovať. Radi vám s tým pomôžeme.
S pozdravom a prianím dobrého zdravia a vitality
Klaudia Beňovská
Nový komentár